İnşaatlık Plywood

PLYWOOD SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLİR 1-Kaç kalıplık beton işiniz var ? Çok Kalıpsa 13 kat Rus sınıfı / Birch kalite plywood almanızda fayda var. 60 + Kalıp atmanız mümkün Bir Binalık işse Malezya sert Plywood işinizi ucuza görür ve bir binadan fazlasına +40 kalıp .
2- Plywood kalınlık seçimi. Daha iyidir diye 21 mm plywood almanıza gerek yok .Perde duvarlarınız 3mt ise 18mm plywood işinizi görür.Daha yüksek perdelerde beton basıncı artacağı için 21mm plywood seçebilirsiniz. Katlar arası plywood taşımasına dikkat ediniz. 18mm plywood 38 kg 21mm plywood 45 kg !!! Ustalar zorlanır.
3-Filmli ile Filmsiz Plywood arasındaki tek fark üzerindeki filmdir. İç tabakaları aynı ağaç katlarından oluşmuştur. Mekanik dayanımı aynıdır. Filmsiz Plywood Sıva yapmanızı kolaylaştırır.

İnşaatlık Plywood 125/250 cm ebadında , her iki tarafı filmli ve 13 kat olarak üretilirler. Filmiyle beraber 13+2 olarak anılır.Orijinal Sibirya Birch ağacından yani Huş ağacından imal edilirler. Huş Papelleri çam ağacına göre daha tok bir yapıya sahiptirler ve serttir .Buna bağlı olarak Huş ağacından imal edilen Plywood daha uzun ömürlü olmakta ve 50-60 kalıba kadar hizmet vermektedir. Satışa sunduğumuz Plywoodların kaynar su testleri kendi labarotuvarımızda yapılmaktadır. Bütün plywoodlar kaynar su testinden geçmiştir.

filmli-plywood

Bu testlerin sonucunda plywoodlar tutkallarında ayrılamamakta ve zorlu inşaat şartlarına hazırdırlar. Plywoodların ömrünü uzatacak diğer bir önemli nokta da kenarlarına uygulanacak epoksi boya ile kenarlarından su alması önlenecektir. Şantiyelerde yaşanan diğer bir önemli nokta ise plywood beton sökme esnasında düşmekte veya taşıma esnasında zor şartlara maruz kalmaktadırlar. Bunun sonucunda da köşeleri yıpranarak kesim yoluyla düzeltimekte vaya hiç bir işe yaramaz duruma gelmektedir. Bunu önlemenin bir yolu galvaniz köşe koruyucuları takmaktır. Bu önlemler alındığı takdirde plywoodlarınızın ömrü biraz daha uzayacak ve tasarruf sağlayabileceksiniz.

FİLMLİ PLYWOOD BRÜT BETONDA KULLANILIR.
FİLM EKSTRA KORUMA SAĞLAR
SIVA YAPILACAKSA FİLMSİZ PLYWOOD KULLANILIR
İKİSİNDEDE KALIP YAĞI GEREKLİDİR
PLYWOOD KENARLARINA EPOKSİ BOYA SÜRÜLÜR ÖMRÜ UZAR
100 adet Üstü PLWOOD ALIMLARINIZDA 1.SET ÜCRETSİZDİR
PLYWOOD BETONDAN SONRA GÜNEŞTE BIRAKILMAZ

Reklamlar
Categories: Plywood | Yorum bırakın

Yazı dolaşımı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: